Skip to content

Hässleholm 22/5-22

BEST IN SHOW Mandinah Mercury Rising, ägare Cheettah Bengtsson

BEST IN SHOW Mandinah Mercury Rising, ägare Cheettah Bengtsson

BIS-2 C.I.B. NO UCH NO V-17 NORD JV-15 SE&DK&FI UCH Sundown Gossip And Champagne, Ägare Cecilia Schubert & Elisabet Levenskog

BIS-2 C.I.B. NO UCH NO V-17 NORD JV-15 SE&DK&FI UCH Sundown Gossip And Champagne, Ägare Cecilia Schubert & Elisabet Levenskog

BIS-3 DK UCH SE UCH Borscana de Soto, Ägare Anki Nilsson

BIS-3 DK UCH SE UCH Borscana de Soto, Ägare Anki Nilsson

BIS-4 Gazolin Ticket To Ride, Ägare Jenny Helming

BIS-4 Gazolin Ticket To Ride, Ägare Jenny Helming

BIS BABY Dernhot Armed Arnold, Ägare Lotte Engström Sundberg

BIS BABY Dernhot Armed Arnold, Ägare Lotte Engström Sundberg

BIS-2 BABY Chase Me Toys And Flavors, Ägare Helena Öhman

BIS-2 BABY Chase Me Toys And Flavors, Ägare Helena Öhman

BIS-3 BABY Lovoly's Baglietti, Ägare Catarina Magnusson

BIS-3 BABY Lovoly's Baglietti, Ägare Catarina Magnusson

BIS-4 BABY Poormans Caol Ile, Ägare Ann-Marie Boyle

BIS-4 BABY Poormans Caol Ile, Ägare Ann-Marie Boyle

BIS VALP Lags Latifha Lucciola, Ägare Anne-Li Emanuelsdotter

BIS VALP Lags Latifha Lucciola, Ägare Anne-Li Emanuelsdotter

BIS-2 VALP Galanta Whippets Magnetite, Ägare Annette Andersson

BIS-2 VALP Galanta Whippets Magnetite, Ägare Annette Andersson

BIS-3 VALP Sally The Ragdoll, Ägare Viktor Magnevill

BIS-3 VALP Sally The Ragdoll, Ägare Viktor Magnevill

BIS-4 VALP Scheztaya In Between Days, Ägare Jenny Nilsson

BIS-4 VALP Scheztaya In Between Days, Ägare Jenny Nilsson

BIS AVELSGRUPP C.I.B. DK V-16 HU CH NO UCH SE&DK&FI UCH Japejukan Kultaakin Kalliimpi, Ägare Helena M. Håkansson

BIS AVELSGRUPP C.I.B. DK V-16 HU CH NO UCH SE&DK&FI UCH Japejukan Kultaakin Kalliimpi, Ägare Helena M. Håkansson

BIS-2 AVELSGRUPP SE UCH Shirin Roya Islah, Ägare Annika Andersson

BIS-2 AVELSGRUPP SE UCH Shirin Roya Islah, Ägare Annika Andersson

BIS JUNIOR Mandinah Mercury Rising, Ägare Cheettah Bengtsson

BIS JUNIOR Mandinah Mercury Rising, Ägare Cheettah Bengtsson

BIS-2 JUNIOR Jelistaz Prince Blue Rain Man, Ägare Susanna & Stefan Söderberg

BIS-2 JUNIOR Jelistaz Prince Blue Rain Man, Ägare Susanna & Stefan Söderberg

BIS-3 JUNIOR Ta'Zim Niimah, Ägare Marie Palmqvist

BIS-3 JUNIOR Ta'Zim Niimah, Ägare Marie Palmqvist

BIS-4 JUNIOR Fashion Star The Last Knight, Ägare Ulrika Glaser

BIS-4 JUNIOR Fashion Star The Last Knight, Ägare Ulrika Glaser

BIS UNGHUND Jelistaz Princess Bronze Mole, Ägare Susanna & Stefan Söderberg

BIS UNGHUND Jelistaz Princess Bronze Mole, Ägare Susanna & Stefan Söderberg

BIS-2 UNGHUND Qirmizi Sorienne, Ägare Eva Andersson

BIS-2 UNGHUND Qirmizi Sorienne, Ägare Eva Andersson

BIS-3 UNGHUND Bierioza's Shkara, Ägare Helene Frid

BIS-3 UNGHUND Bierioza's Shkara, Ägare Helene Frid

BIS UPPFÖDARGRUPP Kennel Mandinah, Christina Gustafsson

BIS UPPFÖDARGRUPP Kennel Mandinah, Christina Gustafsson

BIS-2 UPPFÖDARGRUPP Kennel Shirin Roya, Annika Andersson

BIS-2 UPPFÖDARGRUPP Kennel Shirin Roya, Annika Andersson

BIS-3 UPPFÖDARGRUPP Kennel Scheztaya, Helena M Håkansson

BIS-3 UPPFÖDARGRUPP Kennel Scheztaya, Helena M Håkansson

BIS-4 UPPFÖDARGRUPP Kennel Sunwhipps, Sofia Bruce Harkell

BIS-4 UPPFÖDARGRUPP Kennel Sunwhipps, Sofia Bruce Harkell

BIS VETERAN C.I.B. DK VV-21 NORD V-17 NORD V-21 NORD VV-21 NORD&FI UCH Qirmizi Parsifal, Ägare Lena Persson

BIS VETERAN C.I.B. DK VV-21 NORD V-17 NORD V-21 NORD VV-21 NORD&FI UCH Qirmizi Parsifal, Ägare Lena Persson

BIS-2 VETERAN SE LCCH Bierioza's Bellatrix, Ägare Helene Frid

BIS-2 VETERAN SE LCCH Bierioza's Bellatrix, Ägare Helene Frid

BIS-3 VETERAN C.I.B. EUW-16 NORD UCH NORD V-15 PT CH SE V-18 Fashion Star Isn't She Lovely, Ägare Jamie Sandh

BIS-3 VETERAN C.I.B. EUW-16 NORD UCH NORD V-15 PT CH SE V-18 Fashion Star Isn't She Lovely, Ägare Jamie Sandh

BIS-4 VETERAN SE LCCH Dixietown Sofia Dansar Go-Go, Ägare Jenny Hamberg

BIS-4 VETERAN SE LCCH Dixietown Sofia Dansar Go-Go, Ägare Jenny Hamberg

BIS BRUKSHUND Jalessas Moon Of Baroda, Ägare Helena Svanholm Lundgren

BIS BRUKSHUND Jalessas Moon Of Baroda, Ägare Helena Svanholm Lundgren

BIS-2 BRUKSHUND C.I.B. DK JV-16 DK LCCH NORD JV-16 SE LCCH SE&DK&NO UCH Chiron's I'm A Rocker, Ägare Ann-Sofie Jangmark

BIS-2 BRUKSHUND C.I.B. DK JV-16 DK LCCH NORD JV-16 SE LCCH SE&DK&NO UCH Chiron's I'm A Rocker, Ägare Ann-Sofie Jangmark

BIS-3 BRUKSHUND DK JV-18 DK UCH LT CH SE UCH Al A'Lim Khayal Ben Ataya, Ägare Carina & Linnéa Andersson

BIS-3 BRUKSHUND DK JV-18 DK UCH LT CH SE UCH Al A'Lim Khayal Ben Ataya, Ägare Carina & Linnéa Andersson

BIS-4 BRUKSHUND DK LCCH SE LCCH Russkaya Zabawa Faraon, Ägare Jenny Nilsson

BIS-4 BRUKSHUND DK LCCH SE LCCH Russkaya Zabawa Faraon, Ägare Jenny Nilsson

BIM IN SHOW Jelistaz Solid Topaz, Ägare Susanna & Stefan Söderberg

BIM IN SHOW Jelistaz Solid Topaz, Ägare Susanna & Stefan Söderberg

BÄSTA PAR Sharwassim Furayah El Cazzino och Qatiifah Dahr Daqira El Cazzino, Ägare Karin Nordahl

BÄSTA PAR Sharwassim Furayah El Cazzino och Qatiifah Dahr Daqira El Cazzino, Ägare Karin Nordahl

Barn med hund: Tova Krantz med Lazlo

Barn med hund: Tova Krantz med Lazlo